Elektrik Satışı

batienerji

Son Kaynak Tedarik Tarifesi, 2018 yılı nisan ayında Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) tarafından hayata geçirilmiştir. 2018 yılı için 50 milyon kWh/yıl olarak açıklanan limit 2019 yılında 10 milyon kWh/yıl'a, 2020 yılında 7 milyon kWh/yıl'a, düşürülmüştür. 2022 Yılı itibariyle Enerji Piyasası Düzenleme Kurumunun 11095 karar numarasıyla çıkan kurul kararı ile birlikte mesken ve tarımsal sulama tüketici grubuna yönelik 100 milyon kWh/yıl, diğer tüketici gruplarına (Ticarethane ve Sanayi) yönelik 1 milyon kWh/yıl olarak güncelleme yapılmıştır. Bu tarife için mevcutta kullanılan elektrik tarifeleri geçerli değildir. Tarifeden bağımsız olarak EPDK tarafından bir formül açıklanmıştır.

Son Kaynak Tedarik Tarifesi fiyat hesaplama formülü: (PTF + YEKDEM) x KBK

PTF: İlgili fatura dönemi için organize toptan satış piyasasında gerçekleşen ağırlıklı ortalama günlük piyasa takas fiyatlarının ortalamasını,

YEKDEM: İlgili fatura dönemi için YEKDEM birim bedelini,

KBK: Enerji tedarik maliyeti dışındaki diğer tüm maliyetler ile makul kâr dikkate alınarak belirlenen kat sayıyı, 2019 yılı için KBK, 1,0938 olarak belirlemiştir.

Batıenerji, yıllık tüketimi 1 milyon kWh ve üzerinde olan yüksek tüketimli elektrik tüketicilerine de Son Kaynak Tedarik Tarifesi formülüne uygun farklı ödeme seçenekleri sunarak elektrik tedarik eder.

 

 

Bizimle İletişime Geçin

Sizlere daha iyi bir hizmet verebilmemiz için her türlü soru ve önerilerinizi bizimle paylaşın.

Bize Ulaşın